Sladké vánoce v Kutné Hoře

9. prosince 2017, historické centrum Kutné Hory

Zimní Cukrářské slavnosti:

Se svými specialitami se zapojili tyto subjekty, jejichž průběžné představení a speciality můžete sledovat na FB stránce zde: Muzeum čokolády, čokoládovna Choco Coeur, pekárna Beneš, cukrárna u Kraba, cukrárna U Kamila, kavárna na Kozím plácku, the American, Zmrzlinárna Kutná Hora, Blues Café, Café Havlíček, Café 21, Café Fatal, Café Lavande, kavárna Luver, Bistro Barborská a Factory Bistro a kavárna Matky sobě. Své vánočně laděné menu nabídnou i tyto restaurace: U Varhanáře, Harmonie, U Hrnčíře a Hruškovna. Připravena bude také ochutnávková stezka sněhuláka Ferdy, na které můžete hledat odpovědi na zajímavé otázky a za ty správné obdržet malou pozornost.

Vánoční trhy:

Během soboty 9. prosince najdete v historickém centru čtyři vánoční stanoviště se stánky, které nabídnou krásné lokální výrobky. Tato stanoviště najdete na Palackého náměstí, u kostela sv. Jakuba, u Hrádku v Barborské ulici a u chrámu sv. Barbory. Na Palackého náměstí, kde jako by se nacházel pomyslný „startovní“ bod sladké vánoční procházky najdete mapky s vyznačenými kavárnami i trhy a informacemi o dalším programu.

Další program:

Vánoční pohodovou atmosféru podpoří například tóny varhan linoucí se z kostela sv. Jakuba a sv. Barbory, děti určitě zabaví hledání odpovědí na ochutnávkové stezce sněhuláka Ferdy. Na své si přijdou i na Hrádku, kde bude probíhat výstava Ladovské Vánoce (obrazy Aleny Ladové, akvarely a dřevořezby Hany Richterové), výtvarná dílna, soutěž, fotokoutek a loutkové divadlo ve 13.00 hodin. Zpívat se budou také koledy u klavíru a ve 14.00 hodin přijede pan Josef Lada ml.