Čokoládovna Choco Coeur

Choco Coeur je malá rodinná čokoládovna v historickém srdci Kutné Hory. Specialitou této čokoládovny jsou především čokoládové pralinky s různými náplněmi vyráběnými podle unikátních receptur inspirovaných cestami po světě i tradičními českými chutěmi. Výrobky, které zde najdete, se vyrábějí z prvotřídních surovin přímo za dveřmi malého obchůdku. V něm vždy najdete i členy rodiny Fülöpových, kteří pralinky s láskou vyrábí. Cílem této rodinné čokoládovny je dopřát vám nezapomenutelný chuťový zážitek, který se stane vaší oblíbenou vzpomínkou – a to nejen na Kutnou Horu.

Naše specialita: čokoládová pralinka Májské tajemství
Kde nás najdete:  Rejskova 65, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
www.chococoeur.cz

Muzeum čokolády

V malém muzeu můžete najít odkaz kutnohorské čokoládovny Koukol & Michera (založena v roce 1918), která pod značkou Lidka vyvážela čokoládu do celého světa! Dnes zde můžete ochutnat také nejkvalitnější čokolády na světě, nejen z české manufaktury Jordi´s, ale i mnoha zahraničních čokoládoven.

Naše specialita: horká čokoláda Blackwell – tmavá čokoláda s karibským rumem
Specialita pro děti: soutěže o čokoládky
Kde nás najdete: Komenského náměstí 72/18, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
facebook.com/chocomuseumkutnahora

Cukrárna U Kraba

Tuto cukrárnu zná každý místní milovník sladkého. Byla založena v roce 1992 a dnes v rodinné cukrářské tradici pokračují sourozenci David Půlkráb a Alena Kajlová. A co najdete tady? Všichni místní sem chodí nejen pro klasické zákusky (jako je třeba větrník) nebo narozeninové dorty, ale najdete zde i dezerty dle aktuálních trendů: panna cotta, mrkvový dort, cheescake nebo ručně vyráběné čokoládové bonbony a makronky.

Naše specialita: lehký australský dort Pavlova (sněhový korpus, šlehačka, ovoce)
Kde nás najdete: Tylova 505, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
www.cukrarnaukraba.cz

Cukrárna U Kamila

Kutnohorská rodinná cukrárna vedená Marcelou Hruškovou, píše svou historii od roku 2007. Najdete zde vlastnoručně vyráběné zmrzliny, netradiční zákusky a dorty, včetně zdobených narozeninových a svatebních. Vyrábíme také makronky, cupcakes a cake pops – vypadají jako lízátka, ale nejsou to lízátka :-).

Naše specialita: Kamilův větrník, dortová lízátka cake pops a zmrzliny vyráběné teplou cestou

Kde nás najdete: Komenského náměstí 76, Kutná Hora
Otevřeno: 9:00 – 20:00 hodin
www.kutnohorska-cukrarna.cz

Café Fatal

Stylová kavárna sídlící v Jezuitské koleji (Galerie Středočeského kraje), která tvoří panorama Kutné Hory. V kavárně najdete nejen výbornou kávu, ale také dorty, a to nejen sladké, ale především vyhlášené – slané dorty quiche. Posedět můžete v originálním interiéru nebo prostorné zahrádce v zahradách Jezuitské koleje.

Naše specialita: slaný koláč quiche
Kde nás najdete: Barborská 53, Kutná Hora
(vstup do Galerie Středočeského kraje, první patro nebo ze zahrad)
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
www.gask.cz/cs/navsteva/kavarna-gask

Beneš pekárna

Pekárna Beneš patří zkrátka k atmosféře Kutné Hory, a to již od 20. let minulého století. Nyní najdete v pekárně opravdu širokou řadu výrobků – mezi nimi třeba oblíbený kutnohorský chléb nebo celožitný chléb. Pekárna navazuje na tradici s dodržováním motta: naše výrobky – naše chlouba.

Naše specialita: kremrole / sádlová houska
Kde nás najdete: Husova 118/35, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
www.benespek.cz

Kavárna na Kozím plácku

Na Kozím plácku se specializují na přípravu jednodruhových káv z různých regionů. Možná pro Vás bude překvapením příprava kávy ve Vac potu. Můžete se zastavit pro horkou čokoládu, která je tak hustá, že sotva teče a je opravdu z čokolády nebo naopak na lehký šlehačkový dortík.

Naše specialita: horká čokoláda s čili nebo lehký čokoládový dort
Kde nás najdete: Dačického náměstí 10, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 22:00 hodin
www.koziplacek.cz

Café 21

Kavárna s nevšední atmosférou vám kromě luxusní italské kávy nabídne výjimečné zákusky: francouzský citronový dortík, bretaňský máslový chlebíček, ruský oplatkový dort a další. Těšíme se na vaši návštěvu.

Naše specialita: zákusky pro všechny cestovatele
Kde nás najdete: Komenského náměstí 40/21
Otevřeno: 10:00 – 21:00 hodin
facebook.com/Café-21

Zmrzlinárna

Ve Zmrzlinárně najdete každý den osmnáct příchutí poctivé domácí zmrzliny vyrobené z těch nejlepších surovin, bez éček a konzervantů a navíc šest veganských sorbetů bez laktózy.

Naše specialita: pampelišková zmrzlina a sorbet hruška / badyán
Kde nás najdete: Jakubská 81, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
facebook.com/ZmrzlinarnaKutnaHora

Blues Café

Na co si potrpí v Blues Café u svatého Jakuba? Na dobrou kávu, domácí koláče a dobrou hudbu! Stylové prostředí a domácí koláče. Některé z nich se obejdou i bez bílé mouky – jsou totiž ze špaldové žitné nebo bezlepkové pohankové, rýžové, cikorkové nebo z mouky z červené čočky. Kvalitní suroviny jsou základ úspěchu.

Naše specialita: domácí štrůdlík nebo švestkový koláč s mákem
Kde nás najdete: Jakubská 81, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
www.blues-cafe.net

Bistro Barborská

V nově otevřeném Bistru na rohu Barborské ulice se zastavují především milovníci tradiční pochoutky s názvem trdelník, trdlo nebo také šmetrdól. Ten si zde můžete dát buď bez náplně nebo se šlehačkou, jahodami a dalšími náplněmi.

Naše specialita: trdelník se šlehačkou a jahodami
Kde nás najdete:   Komenského nám. 22/15, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
facebook.com/Bistro-Barborská

Café Havlíček

Jak se snoubí památkově chráněný dům, který najdete přímo naproti Vlašskému dvoru, s rodinnou kavárnou, zjistíte v Café Havlíček. Tam najdete také čerstvě praženou kávu Nikaragua Finca el Guayabo od pražské pražírny Mammacoffee, sypané čaje nebo kakao, které jsou stejně jako káva z fair trade produkce. Těšit se můžete ale i na domácí koláče a skvělý cheesecake.

Naše specialita: cheesecake
Kde nás najdete: Havlíčkovo náměstí 572, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
www.cafehavlicekpenzion.cz

Zahradní kavárna U tří pávů

Tak do této kavárny chodily již naše maminky a babičky. Přilehlý park a kavárna byly znovuotevřeny veřejnosti v roce 2011 a od té doby se tento park – Zelené srdce město Unesca, jak se mu říká, znovu těší oblibě široké veřejnosti. Jeho klidnou atmosféru, stromy a dětské prolézačky oceňují hlavně maminky s dětmi.

Naše specialita: vafle nebo domácí lívance se zakysanou smetanou a malinami nebo borůvkami
Kde nás najdete:   Palackého náměstí 379, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
www.restaurantharmonia.cz

Café Lavande

Tuto kavárnu najdete přímo na hlavním – Palackého náměstí a při pěkném počasí si můžete užít nejen kávu nebo domácí limonádu, ale také skvělý domácí jablečný závin, který je k dostání ve dvou provedeních 🙂 Budete-li mít štěstí, chvilku s kávou Vám zpříjemní i melodie z nedalekého “piána na ulici”.

Naše specialita: domácí závin jablečný nebo meruňkovo-tvarohový
Kde nás najdete: Palackého náměstí 156, Kutná Hora
Otevřeno: 10:00 – 18:00 hodin
www.facebook.com/Café-Lavande